Anyától - Anyákig

Anyupipőkeblog

Anyupipőkeblog

Parti korszak vs. Patrik korszak

2018. január 08. - bfunnyy

 

A legtöbb nő számára az elindulás, az valami misztikus időcsapda. Bár szerencsére én az a fajt vagyok, aki szempillantás alatt el tud készülni, azért ismerem azt is, amikor órákon át kínlódik az ember a szekrény előtt. Na, ez az, amit simán elfelejthettem, amikor megszületett a kisfiam, Patrik.

 

 
Valószínűleg, most arról kéne írnom, hogy miféle anya-karácsonyfaként vágunk bele egy szimpla sétába is Patrikkal. Igaz, ami igaz, valóban általában a nem létezőre is akasztok valamit, de számomra ez az új stílus már rutin. Van az a korszak az ember életében, amikor fontosabbá válik, hogy például egy cipő ne ázzon be, mint, hogy, hogy néz ki. Na, meg, hogy úgy általában inkább praktikus legyek, mint szép, na, ez lennék mostanában én.

 

 
Amikor csak tehetem, a levegőn bóklászok a fiammal, persze közben elintézzük, amit el kell, de gyakorlatilag sötétedésig kint vagyunk. Általában csak enni járunk haza, de néha még az ilyesmit is útközben intézzük. Szóval egy három hónapos gyerekkel a bázis elhagyása mindenképp szervezést igényel. Nincs mese, előre kell gondolkozni, erre legkésőbb az első végigüvöltött bevásárlásnál rájövünk. Patrik például eleinte csak akkor sírt, amikor éppen beléptem a drogériába, amolyan anyás kikapcsolódás gyanánt, és pont addig tartott, ameddig ki nem tettem onnan a lábam. Ebben a konkrét esetben három percig.

 

 
Emlékszem még a megboldogult önmagamra, aki a hóna alá csapott egy boríték táskát, amiben csak a legfontosabbak voltak. Tételesen tehát: bornyitó, rúzs, személyi, némi pénz és a cipzáros zsebben egy hazamenős ezres. Biztos tudjátok, ez az a dugi pénz, amit nem szabad elviszkizni, ez az, ami elég két busz jegyre, meg egy mentes vízre az éjszakai buszozáshoz. Bár csak ennyit húrcibáltam magammal, a parti előtti készülődés néha tovább tartott, mint maga a buli.

 

 
Nálam ez úgy nézett ki, hogy elmentem edzeni, aztán „nagy fürdés” hajmosás, szőrtelenítés, aztán ruhapróba, smink, hajegyenesítés, aztán megint ruhapróba. Aztán ha végre kész volt minden, akkor kiválasztottam a táskát is, és mehetett is a menet. Ha, mégsem sikerült a megfelelő ruhát kiválasztani, akkor már otthon megkezdődött az „alapozás” aztán egyre kevésbé zavartak a plusz kilók, majd a huszadik szett után visszavettem elsőt, és végre kész voltam. Közben megfogadtam, hogy többet edzek, és kevesebbet bulizom, aztán már lent is voltam a kisközértben egy, meg még egy középkategóriás borért.

 

 
De, ebből is látszik, hogy megöregedtem, mit nosztalgiázok itt. Szóval, ma már a hajam helyett, maximum a textil pelenkákat vasalom. Ja, nem azt sem, Patrik születése előtt nagy vágyam volt egy új vasalódeszka. (Ki miről ábrándozik ugye…) Kaptam is egyet, de időközben megszületett Patrik, a vasaló pedig ott áll becsomagolva, és várja az ő nagy napját. Csakhogy én közben meggyőztem magam, hogy a mai mosóporok, és a főzőmosás: öt csillag, így tehát nincs szükség vasalásra.

 

 
Mára már felnőttem ez biztos, mert bámulatos sebességgel tudok pizsiből, indulásra kész anya-gyerek párost alkotni. Nagy segítségemre vannak a rohamcsomagjaim, amikben általában az alap dolgok megtalálhatóak, és csak a legszükségesebbeket kell átpakolászni pl.: telefon, pénztárca, gyerek cumija, friss babavíz… a sor végeláthatatlan.

 

 
Van egy táska, arra az esetre, ha csak leugrunk a szokásos sétánkra, ez kicsi és praktikus, ez az a fajta, amivel el lehet menni postára, de biztos, hogy nem jön közbe semmi, vagy ha igen várhat a dolog hazáig. Vagy mondhatnám úgy is, hogy ez az a tipikus női táska, amiről minden pasi azt gondolja, hogy csomó izgalmas dolgot rejt, ám ebben csak egy eldobható pelenka, egy szőlőzsír, és befizetésre váró számlák lapulnak.

 

 
Van egy nagy „bevásárló” táska, aminek ugyanolyan színe van (bocsika), mint a babakocsinak, így ez mindig a menetfelszerelés része, állandó helye a babakocsi alsó hálóján van. Ebben van pulcsi, egy zacskó, ha sok mindent vennék, víz nekem, és mindet elnyel, gyakorlatilag ez az én banyatankom modernebb kivitelben egyelőre.

 

 
Persze ezzel még nincs vége a dolognak, vannak olyan alkalmak, mint a védőnő-háziorvos-babatorna trió. Ezek a programok tovább is eltarthatnak a vártnál, és nagyobb higiéniai felkészültséget igényelnek, mert ugye a gyereket nem teszem le oda, ahova más felületeti koszos cipőben a kis taknyosát. Így ebben a táskámban több váltás textil-és normál pelenka, szappan, kézfertőtlenítő, váltóruha, kis pokróc az ottani tárgyakra, és a pelenkázó alá… stb. van.

 

 
Egy pillanatra azt hittem, hogy vége van a sornak, de van egy új befutó a hátizsák. Szerencsére a tizediken lakunk, és külön öröm számomra, hogy a liftet hetekig felújítják, így az új edzéstervembe bekerült a lépcsőzés súlymellénnyel. Vagyis Patrik elől hordozóban, a hátamon a táska a kezemben pedig a bevásárolt mindenféle.

 

 

 

Nem, egyáltalán nem impozáns egy kilométer hosszúságú ronggyal a testemen mászkálni. Ellenben a hordozókendő ergonómiailag mindkettőnk számára tökéletes, így teljes a szett a csúnya, és meleg cipővel. Viszont cuki benne a gyerek, meg imádja, és egyből elalszik, szóval örömmel viszem benne, de ha, meglátom magam egy kirakatban rögtön úgy érzem magam, mint annak idején a gyapot szedő fekete asszonyok, és nem csak azért mert a hátsó felem mérete emlékezetet rájuk. 

 

 
 

A bejegyzés trackback címe:

https://anyupipokeblog.blog.hu/api/trackback/id/tr914223827

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása